heforshe.org site linki
444 17 06
100.Yil
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Mücadelemiz, Sizlerin Rahatı İçin

Kadına, aileye, engellilere ve yaşlılara yönelik hizmetler üretiyoruz. Kadın, Aile ve Engelli Danışma Merkezi, Kadın Konuk Evi, Engelli İyileştirme ve Hizmet Merkezi ve Yaşlı Sosyal  Yaşam Merkezi açarak pek çok vatandaşımıza destek olduk.
Ioanna Kuçuradi Kadın Danışma Merkezimizde, ilçe sınırlarımızda 7 gün 24 saat danışmanlık hizmeti veriyoruz. 
Yerel yönetimler düzeyinde Anadolu Yakası’nda bir ilk olarak nitelendirilen, Süreyyapaşa Vakfı Cam Atölyesinde üretim gücü tamamen ağırlıklı ev kadınları olmak üzere; kadınlardan oluşuyor. 4 makine ile üretim yapılan olan atölyemizde haftada 6 gün çalışma yapılıyor.
Zümrütevler Mahallesi’nde Emek Caddesi’nde bulunan MATAŞ Halı  ve Tekstil Atölyesinde, kadınlarımızın sosyal yaşama ve iş yaşamına daha fazla katılımının sağlanması amacıyla; üretilen ürünleri satarak gelir elde etmelerini sağlıyoruz.   
Maltepe Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) işbirliğiyle Altıntepe’de belediyeye ait bir alanda kurulan Kadın Girişimcilik Mutfağı’nda kadınların sosyal hayata katılması ve istihdamının arttırılmasını sağlıyoruz.
Maltepe Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bahadır Erdoğdu Rehabilitasyon Merkezi’nde hem ilçe genelinden, hem de ilçe dışından engelli vatandaşlarımızın tedavisi ve gelişim sürecine destek oluyoruz.
4 bin 300 metrekarelik alanda kurulu, Down Sendromlu, zihinsel engelli vatandaşlarımıza sağlıklı yaşam olanağı sunuyoruz. Vatandaşlarımıza fizyoterapi, hidroterapi, dil terapisi, at terapisi, yüzme seansları, bireysel ve grup dersleri veriliyor.
Engelsiz Maltepe sloganıyla, her yaz ilçemiz genelindeki engelli vatandaşlarımızı aileleriyle birlikte tatile göndererek, onların sosyal yaşama katılmalarına destek oluyoruz. 
870 metrekare alan üzerine kurulu olan Üreten Engelliler Merkezinde engelli vatandaşlarımızı hayata katmak, toplumla iç içe olmalarını sağlamak ve üreten bireyler haline getirmek için çalışmalar yapıyoruz. 
Engelli akülü araçların şarjı için iki noktada “Akülü Araç Şarj Dolum İstasyonu” kurduk.

Belediyemiz bünyesindeki spor komplekslerinde halkımıza kaliteli hizmet sunuyoruz. Yalçın Kızılay Spor Kompleksi ve Mavi Tenis Kulübü'nü belediye bünyesine kazandırarak tesislerimizin kullanımını tüm Maltepelilerin hizmetine açtık. Belediyemizin hizmet araçlarını Maltepe’deki amatör spor kulüpleri ve Maltepeli taraftarlarımızın hizmetine sunduk.

Maltepelilerin ‘barış’ mesajına spor alanını da ekledik. Gençlerimiz istediği gibi yeteneklerini keşfetsin ve bununla hayatını şekillendirebilsin diye ilçemizin farklı noktalarında spor kompleksleri inşa ediyoruz.

İlçedeki kadınlarımızın sağlıklı yaşam noktasında spora katılımları için hafta içi salı ve perşembe günleri plates eğitimleri gerçekleştiriyoruz. 

Ayrıca ilçedeki spor kulüplerinin özelliklerine göre malzeme, giysiler ve ayakkabıların temin edilmesini sağlayarak Amatör Spor Kulüplerine destek oluyoruz. Bu kapsamda Maltepeli gençlerin ve çocukların sportif çalışmalarına destek oluyor, genç yeteneklerin keşfedilmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz. İlçemizde bulunan Amatör Spor Kulüpleri ve çeşitli spor dallarında derece yapmış başarılı sporculara ayni ve nakdi yardımlar yapıyoruz.