heforshe.org site linki
444 17 06
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Kültür-Sanat Başkenti Yolundayız

“Maltepe Kültür ve Sanatın Yeni Merkezi” sloganıyla yola çıktık ve dünyaca ünlü sanatçıları Maltepelilerle buluşturduk. Ücretsiz gerçekleştirdiğimiz konserler, tiyatro oyunları, çocuk şenlikleri, film gösterimleri, söyleşiler, resim sergisi açılışları ile Maltepeliler, kültür ve sanatla dolu bir kente kavuşuyor. Neredeyse her güne 2 etkinliğin sığdığı Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezimizde; 3 yıl içerisinde ücretsiz etkinliklerimizi 263.344 kişi izledi. 
27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde iki yıldır düzenlediğimiz ve 6 gün süren tiyatro festivalinde binlerce Maltepeliyi usta oyuncularla buluşturduk.
Ramazan ayı boyunca organik pazar alanımızda geleneksel Ramazan etkinliklerine yeniden can verdik. Ramazan sohbetleri, tiyatrolar, orta oyunları semazen gösterisi gibi pek çok etkinliğimizi yüzbinlerce Maltepeli ile paylaştık.
Maltepe’nin dünya kültürlerine ve kültür-sanata açılan kapısı Tarihi Beşçeşmeler Meydanı’nda ise imza attığımız pek çok organizasyonda kültür ve sanatı sokağa taşıdık. 
Ünlü yazar, ressam ve gazeteci Fikret Otyam adına açılan sanat merkezimizde, Fikret Otyam’ın eserlerinin ve kişisel eşyalarının sergilendiği bir müze yer alıyor. Merkezde sanatçıların çalışma yapabileceği ve eserlerini sergileyeceği sergi salonu da tahsis ettik.