heforshe.org site linki
444 17 06
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Kapımızı Dünyaya Açıyoruz

Maltepemizin kapılarını dünyaya açtık.

Kardeş şehir projelerimiz kapsamında Çin’in Şangay’a bağlı Changing Belediyesi, İran’ın Nur, Tahran 22. Bölge, Nişabur ve Royan belediyeleri, Moldova Gagavuzya bölgesinden Komrat belediyesi, Sırbistan’ın Loznika Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzaladık.

Dünya barışına Maltepe’den ses olmak için; dünyanın çeşitli kentlerinden 44 belediye başkanı ile Maltepe’de uluslararası diyalog konferansı düzenledik.

Ortadoğu coğrafyasındaki barışa ve kardeşliğe katkı sunmak adına İranlı dostlarımızı Maltepe’de konuk ettik. Belediye meclis üyelerimizle İran’a resmi ziyaret düzenledik.

Lübnan’dan Uclg-Mewa eş başkanı ve Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamed A. Saadieh ve beraberindeki heyeti Maltepe’de konuk ettik.

Daha çağdaş bir kent kültürü oluşturmak adına Avrupa’daki yönetim modellerini tanımak amacıyla, muhtarlarımızla Almanya-Yunanistan-Makedonya-Bulgaristan ziyareti düzenledik.

Belediye meclis üyelerimizle Almanya ve Çin’de çeşitli kentlere resmi geziler düzenledik.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı işbirliğinde “Yerel yönetimlerde alternatif enerji kaynakları ve asfalt çalışmaları” konulu konferans düzenledik.
Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 15 Nisan tarihinde “Aile içi şiddetle mücadele” konferansı düzenlendi. Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosu Charles F. Hunter, konuşmacı olarak Mark Mynn ve eşi katıldı.