heforshe.org site linki
444 17 06
100.Yil
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

CHP Meclis Üyesi

CHP Meclis Üyesi
Canan DÖNER

Resume

* 10.10.1979 yılında İstanbul’da doğdu.
* 1996 yılında Küçükyalı Kadir Has Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.
* 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünü dereceyle bitirdi.
* Sırasıyla 4 yıl tekstil sektörü ihracat bölümünde planlama uzmanı, 5 yıl gıda sektörü pazarlama bölümünde koordinatör olarak görev aldı.
* T.C. Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün kurulmasına öncülük etti ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü olarak görev yaptı.
* Görevi süresince Maltepe’de çevre konusunda farkındalık yaratan sosyal sorumluluk projelerine, eğitim çalışmalarına imza attı. Maltepe ilçesinde hanelerden ambalaj atıklarının, atık yağların toplanması projelerini başlattı.
* T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan belediyeye gürültü yetki devrini aldırarak ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı rahatsız eden gürültü sorununun T.C. Maltepe Belediyesi tarafından denetlenmesine öncülük etti.
* Şişecam ve ÇEVKO işbirliği ile Türkiye’deki belediyelerde bir ilk olan pilot projenin hazırlayıcısı, koordinatörü, uygulayıcısı olarak görev yaptı.
* İş hayatına aile şirketinde yönetici olarak devam etti.
* CHP Maltepe ilçesi üyesi olan Canan DÖNER, 2008 – 2010 yılları arasında CHP İstanbul İl Kadın Kolu Sekreteri, 2011 genel seçimlerinde CHP İstanbul Kadın Örgütlenmesinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
* Mart 2014 yerel seçimlerinde Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve Nisan 2014 – Nisan 2015 tarihleri arasında Maltepe Belediyesi Encümen Üyesi olarak görev yaptı.
* Kadınlara yönelik eğitim ve üretimi teşvik amacıyla çevre dostu ilkeleri de gözeterek Türkiye’de ilk defa yenilenebilir enerji sisteminin kullanıldığı Süreyyapaşa Cam Tasarım Atölyesi projesini geliştirerek Mart 2015’te projenin faaliyete geçmesini sağladı.
* Haziran 2015 itibariyle Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine atanan Canan DÖNER, Süreyyapaşa Vakıf Şirketi olan Süreyyapaşa Sağlık, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanıdır.
* Marmara Belediyeler Birliği Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonu üyesi olan Canan DÖNER, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası üyesi, Ordusporlular Derneği kurucu üyelerinden olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

CHP MECLİS ÜYESİ CONTACT INFORMATIONS
Telefon - - Extension:
Adres -
Mail info@maltepe.bel.tr
Kroki