heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

2019 Haziran Ayı Kararları

T.C.
MALTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞI
MECLİS KARAR ÖZETLERİ

Haziran Ayı 1. Birleşim 1. Oturum

 

 • Belediye Meclisi 10.06.2019 Pazartesi günü Saat 10.00’da Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Yusuf KOÇHAN’ın başkanlığında 32 üyenin katılımı ile toplandı. ( 5 üye izinli sayıldı)
 • Toplantıya mazereti nedeniyle katılamayan Belediye Meclis Üyeleri Nuray ÇEPNİ, Savaş EROĞLU, Yıldız DOĞAN, Canan SEZGİN ve Kadem EKŞİ’nin izinli sayılmasına oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemin 1. maddesinde yer alan; Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Feyzullah Mahallesi Dilekli Sokak’ta bulunan “Barış Manço Parkı” olarak bilinen parka “Barış Manço Parkı” isminin verilmesi ile ilgili teklifinin Hukuk Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemin 2. maddesinde yer alan; Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin revize edilmesi ile ilgili teklifinin Hukuk Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemin 3. maddesinde yer alan; Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün “Hizmet Aracı ve Personel Kiralaması” hizmetinin ihale edilmesi ile ilgili teklifinin incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi. 
 • Gündemin 4. Maddesinde yer alan; Plan ve Proje Müdürlüğünün Maltepe İlçesi Altayçeşme Mahallesi’nde sokak isimlerinden çıkmaz sokak vasfının kaldırılması ve yol aksının uzatılması ile ilgili teklifinin incelenmek üzere Hukuk Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi. 
 • Gündemin 5. Maddesinde yer alan; Plan ve Proje Müdürlüğünün Maltepe İlçesi E-5 Kuzeyi- E-5 Güneyi ve Esenkent Mahallesi Uygulama İmar Planı plan notu değişikliği ile ilgili teklifinin incelenmek üzere İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi. 
 • Gündemin 6. Maddesinde yer alan; Plan ve Proje Müdürlüğünün Zümrütevler Mahallesi 15411 ada 19 parsel ve tescil dışı alana ilişkin uygulama imar plan değişikliği ile ilgili teklifinin İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemin 7. Maddesinde yer alan; Plan ve Proje Müdürlüğünün 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Gülsuyu-Gülensu Mahalleleri Uygulama İmar Planı’na itiraz ile ilgili teklifinin İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemin 8. Maddesinde yer alan; Plan ve Proje Müdürlüğünün 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Başıbüyük Mahallesi Uygulama İmar Planı’na itiraz ile ilgili teklifinin İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemin 9. Maddesinde yer alan; Plan ve Proje Müdürlüğünün Maltepe İlçesi, Feyzullah Mahallesi, Eski:251 Yeni:15968 ada, 28 ve 30 nolu parseller ile 426 parselin bir kısmı ve park tescilli alanın bir kısmına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifinin İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemin 10. Maddesinde yer alan; Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Rize İli Fındıklı Belediyesi ile Kardeş Belediye olunması ile ilgili teklifinin Hukuk Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.
 • Gündemde görüşülecek başka madde olmadığından 2019/HAZİRAN Ayı Toplantılarına 12.06.2019 Çarşamba günü Saat 10.00’da devam edilmek üzere oturum kapatıldı.
10.06.2019
 

T.C.
MALTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞI
MECLİS KARAR ÖZETLERİ

Haziran  Ayı 2. Birleşim 1. Oturum

 

 • Belediye Meclisi 12.06.2019 Çarşamba günü Saat 10.00’da Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Yusuf KOÇHAN’ın başkanlığında 31 üyenin katılımı ile toplandı. ( 6 üye izinli sayıldı)
 • Toplantıya mazereti nedeniyle katılamayan Belediye Meclis Üyeleri  Nuray ÇEPNİ,Canan SEZGİN, Celal AKGÜL, Kadem EKŞİ, Zeynettin AYDIN ve Ufuk YILDIZ ’ın izinli sayılmasına oybirliği ile karar verildi.
 • Geçen Toplantıya Ait Karar Özeti okunarak oybirliği ile kabul edildi.
 • KARAR NO: 2019/42; Rize İli Fındıklı Belediyesi’nin kardeş belediye olarak kabul edilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonunun 09 nolu Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/43; Feyzullah Mahallesi Dilekli Sokak’ta bulunan “Barış Manço Parkı” olarak bilinen parka “Barış Manço Parkı” isminin verilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonunun 10 nolu Raporunun aynen kabulüne; oybirliği ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/44; Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin revize edilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonunun 11 nolu Raporu ve eki yönetmeliğin aynen kabulüne; oybirliği ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/45; Maltepe İlçesi Altayçeşme Mahallesi’nde sokak isimlerinden çıkmaz sokak vasfının kaldırılması ve yol aksının uzatılması ile ilgili Hukuk Komisyonunun 12 nolu Raporu ve eki bilgi paftalarının aynen kabulüne; oybirliği ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/46; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi Uygulama İmar Planı’na Gülsuyu Gülensu Yaşam ve Dayanışma Merkezi Derneği itirazı ile ilgili İmar Komisyonunun 07 nolu Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/47; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi Uygulama İmar Planı’na Gülensu ve Gülsuyu Güzelleştirme Derneği itirazı ile ilgili İmar Komisyonunun 08 nolu Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/48; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi Uygulama İmar Planı’na Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği itirazı ile ilgili İmar Komisyonunun 09 nolu Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/49; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi Uygulama İmar Planı’na askı süresinde Gülsuyu Mahalle Muhtarı imzalı itirazlar ile ilgili İmar Komisyonunun 10 nolu Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/50; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi Uygulama İmar Planı’na şahıs itirazları ile ilgili İmar Komisyonunun 11 nolu Raporu ve eki bilgi paftalarının aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/51; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi Uygulama İmar Planı’na Askı süresinde itirazlar ile ilgili İmar Komisyonunun 12 nolu Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/52; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Başıbüyük Mahallesi Uygulama İmar Planı’na şahıs itirazları ile ilgili İmar Komisyonunun 13 nolu Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • KARAR NO: 2019/53; 14.09.2018 t.t.’li 1/1000 ölçekli Başıbüyük Mahallesi Uygulama İmar Planı’na itirazlar ile ilgili İmar Komisyonunun 14 nolu Raporu ve eki bilgi paftalarının aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDAR, Kamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE, Mehmet Can ASLAN ve Yakup YILDIZ’ın ret oylarına karşılık; oyçokluğu ile karar verildi.
 • Gündemde görüşülecek başka madde olmadığından 2019/HAZİRAN Ayı Toplantılarına 14.06.2019 Cuma günü Saat 10.00’da devam edilmek üzere oturum kapatıldı.
12.06.2019
 

T.C.
MALTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞI
MECLİS KARAR ÖZETLERİ

Haziran Ayı 3. Birleşim 1. Oturum

 

 • Belediye Meclisi 14.06.2019 Cuma günü Saat 10.00’da Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Yusuf KOÇHAN’ın başkanlığında 30 üyenin katılımı ile toplandı. ( 7 üye izinli sayıldı)
 • Toplantıya mazereti nedeniyle katılamayan Belediye Meclis Üyesi Kemal HASGÜL, Nuray ÇEPNİ, Erdoğan KOCAOĞLU, Kadem EKŞİ, Zeynettin AYDIN, Ufuk YILDIZ ve Yakup YILDIZ ’ın izinli sayılmasına oybirliği ile karar verildi.
 •  Geçen Toplantıya Ait Karar Özeti okunarak oybirliği ile kabul edildi.
 • KARAR NO:2019/54; Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün “Hizmet Aracı ve Personel Kiralaması” hizmetinin ihale edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun 05/13 nolu müşterek Raporunun aynen kabulüne; Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Can ERDÜNDARKamil KARABAK, Celal BAYAR, Resul GÜRSOY, Seda ALKAN, Serdar DENİZMEN, Nazmi KORKMAZ, Rahmi ÇAKIR, Sevinç Gül AKDERE ve  Mehmet Can ASLAN ’ın ret oylarına karşılık, oyçokluğu ile karar verildi.
 • Gündemde görüşülecek başka madde olmadığından ve 2019/HAZİRAN Ayı Toplantılarının son birleşimi olduğundan bugünkü toplantıya ait karar özetinin tutanaklara geçtiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.
 • 2019/TEMMUZ ayı toplantılarına 01.07.2019 Pazartesi günü Saat 10.00’da devam edilmek üzere oturum kapatıldı.14.06.2019