heforshe.org site linki
444 17 06
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Başkanın Mesajı

Uzun soluklu görünen ancak, çok çabuk akıp giden bir yolun başından hepinize merhaba... 
 
Yetişkinler, gençler, çocuklar; Hepimiz için daha yaşanılır bir Maltepe inşa etmek, yarınlara eksikleri giderilmiş bir kent taşımak için kollarımızı sıvadık. Biz; Maltepe Belediyesi ve siz Maltepeliler olarak el ele verdiğimizde, üstesinden gelemeyecek bir sorun olmadığını göreceğiz.
 
Ve sevgili Maltepeliler; ilçemize kazandıracağımız hizmetleri, her alanda sevgi yumaği ile öreceğiz. Atacağımız her adımda "önce insan" diyerek, hiçbir mahallemizi-insanımızı ötekileştirmeden hizmet ve olanaklarımızdan herkesin eşit haklarda yararlanması için çaba göstereceğiz. 
 
Sizler adına hizmet üretmek için yetki istediğimizde, "dayatan değil, danışan bir belediyecilik" anlayışıyla hareket edeceğimizi söylemiştik. 

Daha üretken bir belediye yapısına kavuşmak için şikayet-sorun ve önerilerinizi bizzat bana ulaştırmanızdan büyük memnuniyet duyacağımızı bir kez daha yineliyorum. Ve her Salı günü düzenlediğimiz söz ve mikrofonun Maltepelilerde olduğu "halk kürsüsüne" bütün hemşehrilerimizi bekliyorum. Maltepemizin Belediyemizde yansıması olarak gördüğüm bu buluşmaları, çok önemsiyorum. 
 
Büyüklerimizin zamanında yaşadığı, bizlerin buğün karşılastığımız sorunları-eksikleri çocuklarımızın yaşamasını istemiyoruz. 
 
Bütün uğraşımız, özellikle çocuklarımıza eksiği bulunmayan bir Maltepe teslim etmek olacaktır. Engelli yurttaşlarımızın kendi açılarından engel görmediği, yaşlılarımızın kendilerini yalnız hissetmediği, gençlerimizin kendilerine güvenlerinin arttığı ve çocuklarımızın rahat oynayıp hareket edebileceği bir kent inşa edeceğiz. 
 
Sosyal ve kültürel açıdan örnek bir kent olacak Maltepe ile, hepimiz gurur duyacağız. Sizler isteyeceksiniz, biz yerine getireceğiz. İstemediğiniz çalışmalar altına imza atmayacağız. Çünkü biz; Et ve tırnak gibiyiz; Birlikte Maltepeyiz!.. 
 
Çok yakında, yaşamı daha kolay kılacak projelerimizin temellerini atacak, ivedikle sonuçlandıracağız. "Maltepeliler isterse, Maltepe'de olur" diyeceğiz. Ve sevgili Maltepeliler, sık sık bir araya gelecek, daha çok sohbet edeceğiz... 
 
Güzel günlere, aydınlık yarınlara olan inancımızdan ödün vermeden, yorulmadan birlikte ilerleyecek, gülecek ve huzur bulacağız... 

Ali Kılıç
Maltepe Belediye Başkanı