heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Gülsuyu Spor Kompleksi

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi ile bütünlük arz eden ancak arazi üzerinde bulunan hukuki sıkıntılar yüzünden kültür merkezi ile aynı anda yapılamamış olan “Gülsuyu Spor Kompleksi” projesi, belediyemiz tarafından yapılan mücadelelerle hukuki sıkıntılarından kurtulmuş ve stat yapılmıştır.

5 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Gülsuyu Stadı, 11 yıllık uzun bir aradan sonra Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın göreve gelmesiyle tamamlandı. Suni çim sahaya sahip olan ve amatör spor karşılaşmalarının da oynandığı stat, bin 500 seyirci kapasitesine sahip.

Kompleksin bulunduğu parsel 4424 m²’dir. Kompleksin taban alanı oturumu 3985 m²’dir. Toplam inşaat alanı 11207 m²’dir. Stadyum biri 700 diğeri 430 kişi kapasiteli iki tribünden oluşmaktadır. Toplam İzleyici sayısı ayakta izleyenlerle birlikte 1200 kişidir. Tribünlerin altında FIFA standartlarında soyunma odaları, idari birimler, duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Tribünlerin üstü asma çatı ile kaplı olup seyircileri her türlü kötü hava koşulundan korumaktadır. Stadın gece aydınlatmaları için 4 adet direk üzerinde aydınlatmaları bulunmaktadır.  Kompleksin alt katı 400 araç kapasiteli otopark olarak tasarlanmıştır. Bu otopark aynı zamanda Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne de hizmet verecektir. Proje 2016 yılında tamamlanmıştır.