heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Pavey’den Başkan Kılıç’a ziyaret

Başkan Ali Kılıç’ı göreve gelmesinden ötürü tebrik eden Pavey, Maltepe Belediyesi tarafından oğlunun katilini affeden İranlı anneye verilen ödülün önemine işaret etti. Oldukça samimi bir havada gerçekleştirilen görüşmede engelli vatandaşlarımızın sorunları başta olmak üzere, gündemdeki gelişmelere dair fikir alışverişinde bulunuldu.

KILIÇ: ENGELLİLER İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Ali Kılıç, engellilerle ilgili rehabilitasyon merkezlerinin iyileştirilmesi konusunda çalışma başlattıklarını belirterek, “Bu konularda biraz geniş düşünmek gerekiyor. Bu merkezlerin bakım ünitelerinin olması lazım. Her engelli vatandaşımız, ailede üç kişiyi de engelliyor. Aileler gönül rahatlığıyla engelli kardeşlerimizi bu merkezlere bırakıp tatile çıkabilecek, dolaşabilecek. Hem engelli vatandaşlarımız eğitim alacak, hem aileler gözleri arkada kalmadan biraz nefes alma imkanı bulabilecek. Seçim döneminden sonra Kenan Dolu adlı bir engelli kardeşimize destek olduk, bu ulusal basında geniş yer buldu. Uğraşlarımız, çabalarımız devam ediyor ” dedi.

Öte yandan Pavey ile Kılıç, engellilerle ilgili Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde uluslararası bir konferans verilmesi konusunda görüş birliğine vardı. (07.07.2014)

Tarih : 07.07.2014