heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Meltem Cumbul ve Mazlum Çimen ile ‘Babalar Günü’ yayını

Maltepe Belediyesi, Babalar Günü özel yayınında Türk sinemasının başarılı oyuncusu Meltem Cumbul ve halk müziğinin güçlü sesi Mazlum Çimen’i konuk etti. Canlı yayın, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın youtube kanalından gerçekleşti. Mazlum Çimen, babaların insan hayatında çok önemli bir yere sahip olduklarını ifade ederek “Babamı kaybettiğimde sırtımı dayadığım dağ yok oldu. Annem öldüğünde ayağımın altından yer kaydı. Zemin kayboldu. Baba güven duygusu veriyor. Baba koldur, kanattır. Babayı o hale getiren anadır. Babalar Günü kutlu olsun.” dedi. 

MELTEM CUMBUL, BABALAR İÇİN ŞİİR OKUDU 

Baba kelimesinin kendisi için ne anlam ifade ettiği sorusunu yanıtlayan Cumbul, “Baba bende daha çok memleket aslında. Böyle hissediyorum.” diye konuştu.  Meltem Cumbul, Can Yücel’in “Hayatta En Çok Babamı Sevdim”, Cemal Süreya’nın babası için yazdığı şiiri ve İlhan Berk’in “Kayıp Oğlunu Arayan Bir Baba İçin”, Ahmet Güntan’dan “Güzel Babam”, Rüştü Onur’dan “Memnuniyet”, Lale Müldür’den “Babam” ve Nesimî’den şiirler okudu. 

MAZLUM ÇİMEN’DEN BABALAR İÇİN TÜRKÜLER 

Mazlum Çimen, 2 Temmuz 1993’de Sivas’ta Madımak’ta babası Nesimi Çimen’le birlikte katledilenler anısına, katliamın 25. yıldönümünde, 2018’de albüm yayımladığını ifade ederek “Bu albümde babamla çaldığım gibi çalıp söylemeliyim diye düşündüm. Repertuarda bilinmeyen deyişler seçtik. Babamın curası ve kendi şelpemle çalıp söyledim.” dedi.  Çimen, bu albümden eseri, babasına ithaf ettiği “Sen Benden Gittin Gideli”, “Hayatta En Çok Babamı Sevdim” isimli eserlerini sazı eşliğinde babalar için seslendirdi. (22.06.2020) 

Tarih : 22.06.2020


Photos of news