heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe'de "sünnet" coşkusu

Pascal Nouma Maltepe'de kirve oldu

Maltepe Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği "Sünnet Şenliği" büyük ilgi gördü. Yalı Mahallesi Rıhtım Caddesi üzerinde bulunan açık basketbol sahasında gerçekleştirilen ve 500 çocuğun sünnet edildiği şölene, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç eşi Çiğdem Kılıç'la birlikte katıldı. Beşiktaş'ın efsane futbolcularından Pascal Nouma'nın kirvelik yaptığı şölene katılanlar, unutulmaz saatler yaşandı.

BAŞKAN KILIÇ: BÜYÜK BİR AİIEYİZ

Maltepe sahilindeki sünnet şöleninde, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Abdülaziz Hatip’in yaptırdığı sünnet duası sonrası vatandaşlara yemek verildi. Belediye Başkanı Ali Kılıç ve eşi Çiğdem Kılıç, Nouma ile birlikte şölen alanına giriş yaptı. Kılıç ve Nouma, CHP'li milletvekilleriyle birlikte, yoğun tezahüratlar eşliğinde "Teşekkürler Ali Başkan - Sünnet Hatırası 2014" yazılı afişin önünde çocuklarla toplu fotoğraf çekimi yaptırdı.

Fotoğraf çekiminin ardından Başkan Kılıç, kısa bir konuşma yaptı. Kılıç, "Sevgili çocuklarımız, sevgili gençler, kendilerini genç hissedenler; hoşgeldiniz sefa geldiniz. Biz Maltepe’de büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha göstererek, yaklaşık 500 çocuğumuza bir sünnet töreni düzenledik. Cenabı Allah onların mürüvvetlerini de bizlere göstersin. Çocuklarımızın Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’e layık evlatlar olarak yetişmelerini istiyorum" dedi.

BAŞKAN KILIÇ İLE NOUMA’NIN DİYALOGU GÜLÜMSETTİ

Nouma ile şenlik alanına gelirken şakalaştığını da belirten Kılıç, “Pascal kirve oldun diyorum, o ne diyor. Artık bu çocukların her şeyinden sorumlusun, onları sen evlendireceksin, başlık parası olursa sen vereceksin diyorum. Başkanım beni ikinci kez sünnet et, böyle bir şey isteme diyor bana” diyerek herkesi gülümsetti.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve Mahmut Tanal ile CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz, Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz ve Tunceli Nazimiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek’in davetliler arasında bulunduğu törende Öğüt ile Tanal da bir konuşma yaparak, sünnet olan çocuklara iyi dileklerini iletip hayatlarında başarılar diledi.

NOUMA'YA BÜYÜK İLGİ 

Maltepelilerin büyük ilgi gösterdiği, balon ve bayraklarla donatılan şölen alanına Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile birlikte gelen sünnet çocuklarının "kirvesi" Pascal Nouma, sempatik hareketleriyle ilgi odağı oldu. Bir ara sünnet elbisesi de giyen Nouma, sahneye çıkarak sünnet olan çocuklara hangi takımı tuttuklarını sordu. Aldığı cevaplar sonrası “Herkese selamünaleyküm. En büyük takım Turkish Milli Takım” diyerek, davetlilerin gönüllerini fethetti.

SANATÇILARIN PERFORMANSI BÜYÜLEDİ 

Ayça Şen, Deniz Arcak ve Dj Pervani'nin performanslarıyla  renk kattığı şenlikte, Anadolu Ateşi Kıvılcım Dans Grubu'nun gösterisi çocukları ve aileleri coşturdu. Başkan Kılıç'la birlikte çocukların yanında yer alan Nouma, çocuklarla tek tek ilgilendi. Katılımın bir hayli fazla olduğu, müzik ve dans gösterilerinin yanında palyaço ve sihirbazların da hünerlerini sergilediği şenlikte, çocuklara pamuk şeker ve sürpriz hediyeler dağıtıldı. Unutulmaz saatlerin yaşandığı sünnet şenliği, çocuklara hediye dağıtımı ile sona erdi.  (22.06.2014)

Tarih : 22.06.2014


Photos of news