heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe'de bir ilk gerçekleşti

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Maltepe ilçesinde belediye başkan adayı olan diğer siyasi partilerin adaylarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Kılıç, "Maltepe için hep beraber çalışacağız. Kazanan Maltepe olacak" dedi.

Maltepe'de ilklerin altına imza atan Belediye Başkanı Ali Kılıç, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Maltepe'yi yönetmeye talip olan diğer adaylarla buluştu.   Seçimlere katılan tüm adaylara yapılan kahvaltı davetine MHP adayı Arif Tevetoğlu, SP adayı Mustafa Akın, DP adayı Gülay Ezibay, İP adayı Şükrü Cengiz Arı, HDP adayı Zabit Vurdu, bağımsız adaylar Erdal Can ve Vedat Öztürk katıldı. Başkan Ali Kılıç, göreve başlamasının üzerinden geçen 6 ayda yaptığı çalışmaları ve Maltepe için hayata geçirmeyi planladığı projelerini toplantının katılımcılarıyla paylaştı. "Sizlerden biri de Maltepe’de seçilebilirdiniz" diyen Kılıç, "Maltepe’de 5 yıllık süreç içinde, olgunluk ve dayanışma içinde olup, bireysel çıkışlarımızı bir yana bırakırsak,  Maltepe kazanacaktır. Maltepe’nin sorunları çözülebilir sorunlardır. Ben değil, biz ne yapabiliriz diye düşünmeliyiz.  Siyaseten farklı düşünebiliriz ama burası kamu kurumu. Maltepe’nin çıkarları neyi gerektiriyorsa bunu yerine getirmeliyiz. Kazanan Maltepe olacaktır" diye konuştu.

Başkan Kılıç, Maltepe’de hayata geçirdiği çalışmalarıyla ilgili de katılımcıları bilgilendirdi. Maltepe Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’yle ilgili çalışmaları hakkında  bilgi veren   Kılıç, şunları söyledi:

PROJELERİ ANLATTI

"Fuar projemiz her geçen gün biraz daha önem kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da Münih’te,  Maltepe Belediyesi  fahri danışmanı Münih eski Belediye Başkanı Christian Ude ve Münih Uluslararası Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich bir araya gelerek, Maltepe'de yapılacak fuar için işbirliğini değerlendirdik. Münih fuar yöneticilerinin, oldukça uzun sayılacak fuar yönetimi tecrübesi var. Ayrıca Çin ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkede fuar işletmeciliği yaparak, uluslararası tecrübede kazanmış ekipleri var. Maltepe olarak bu tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Birlikte çalışma kararı aldık, önümüzdeki ay fuar yetkilileri İstanbul’a gelecek. Ticaret Odası, Sanayi Odası, Belediye Meclisi üyelerimiz, siyasi partilerin temsilcileri ve işadamlarıyla bir araya gelerek fuar projemizi tartışacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanı ile görüşme yaptık. Maliye Bakanı ile önümüzdeki  haftalarda görüşeceğiz. Fuar merkezinin 1 milyon metrekarelik  inşaat alanı olacak. Binlerce kişiye iş imkanı sağlayacağız. Yılda 1.5 milyonun üzerine ziyaretçi bekleniyor"

KONAK KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

Başkan Kılıç, seçim dönemindeki projelerinden biri olan 18 mahalleye kreş projelerini geliştirmek istediklerini belirterek, "Semt konakları adı altında Anadolu’daki konak kültürünü de yaşatacak bir şey yapmak istiyoruz. Çok amaçlı toplantı salonu, muhtarlık birimi, kadınlara, gençlere çeşitli becerileri kazandıracak kursların verilebileceği 6-7 derslikli semt konakları projelerimizle  ilgili çalışmalarımıza ve arsa arayışlarına devam ediyoruz. Engelliler ve yaşlılarla ilgili projelerin yanı sıra Maltepe’deki spor kulüpleri ve gençlere,  kadınlara yönelik spor tesislerinin yanış sıra uyuşturucuyla etkin mücadele için çalışmalarımız var" dedi. Başkan Kılıç, Maltepe’deki ulaşım sorunu,  geri dönüşüm ve yeni  yapılacak binalarda otoparkların yeraltına alınarak, yağmur suyu projelerinin yeni yapılacak binalara ekleneceğini söyledi. Kılıç, seçimde söz verdiği mahalle toplantılarına gelecek hafta başlayacağını ve Maltepe’nin 18 mahallesine teknik ekibiyle birlikte giderek, sabah 06.00-08.30 saatleri arasında mahalle halkı ile bir araya geleceğini söyledi.
Toplantıya katılan adaylar da Kılıç'a, böyle bir toplantı düzenleyip,   Maltepe'deki siyasi partilerin adaylarını bir araya getirerek fikirlerini  alma noktasında gösterdiği hassasiyet  için teşekkür ettiler. Adaylar Başkan Kılıç'a, Maltepe'nin gelişimine katkı sağlayacak tüm  projelerde destek olacaklarını söylediler. Toplantı bitiminde Başkan Kılıç, konuklarıyla  tek tek tokalaşarak toplu fotoğraf çektirdi. (16.09.2014)

Tarih : 16.09.2014