heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe’de Ramazan coşkusu sürüyor

Erdem, Maltepe Merkez Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Maltepelilerle bir araya geldi. Ramazan ayının kendisi açısından çok coşkulu geçmediğini dile getiren Erdem, “Ramazan ayında Gazze’de İsrail 147 insanı katletti. Burada öldürülen Yasir ile Esma, Berkin ile Burak arasında fark yoktur. Onlar içinde gözyaşı dökülsün, cenazelerimiz ayrılmasın isterdik” dedi. Ramazan ayının eşitlik ayı olduğunu, Kur’an’ın ilk ayeti olan oku fllinin ikame edildiği ay olduğunu kaydeden Erdem, Kur’an’dan ayetler ve sureler aktardı.

Ramazan sohbetlerinin üçüncüsü 19 Temmuz  cumartesi yine Maltepe Merkez Meydanı’nda düzenlenecek ve İlahiyatçı Profesör Yaşar Nuri Öztürk Maltepe halkı ile bir araya gelecek.

Açıkhavada sinema keyfi devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Açıkhava Sinema Günleri de devam ediyor.  Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Yılmaz Güney’in Umut adlı filmi Maltepeliler'den büyük ilgi gördü. Vatandaşlar, yağan yağmura rağmen bu sinema şölenine büyük ilgi gösterdiler.

“Çekirdek gazoz bizden izlemesi sizden” sloganı ile süren etkinlikler Maltepe Yalı Mahallesi Açık Basketbol sahasında 26 Temmuz’a kadar devam edecek.(12.07.2014)


 Tarih : 12.07.2014