heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe’de 19 Mayıs coşkusu balkon ve sokaklara taştı

Milli Mücadele’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılmasının 101’inci yıl dönümünde, Maltepe Belediyesi 19 Mayıs coşkusunu sokaklara taşıdı.  Maltepeliler dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasına rastlayan bayramı, belediyenin düzenlediği bando ve folklor gösterileriyle kutladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında evlerine kapanan Maltepelileri, 19 Mayıs coşkusundan mahrum bırakmayan Maltepe Belediyesi, bando takımı ve folklor ekibiyle on sekiz mahallenin tümünde vatandaşların alkışlarıyla karşılandı. Pencere ve balkonlardan, Türk bayrakları ve alkışlarla belediye ekiplerine eşlik eden Maltepeliler, bando ekibinin marşlarını birlikte söylerken yer yer folklor ekibinin zeybek gösterisine de eşlik etti.

“İLKE VE DEVRİMLERİNİ SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ”

Maltepe Meydanında yapılan anma töreninin ardından Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak, gençlere seslendi. Başkan Kılıç bayram mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan yaktığı özgürlük ateşinin 101’inci yılında sözümüz olsun; gençliğin aydınlık yüreklerinde O’nun ilke ve devrimlerini sonsuza dek yaşatacağız. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Tarih : 19.05.2020


Photos of news