heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe’de 14 Şubat’ta nikah bereketi

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Maltepe’de nikah bereketi yaşandı. Maltepe Belediyesi’ne başvuran 17 çift Sevgililer Günü’nde dünya evine girdi. Çiftlerin nikahını, Belediye Başkanı Ali Kılıç kıydı.

Maltepe Belediyesi Küçükyalı Evlendirme Dairesi’nde 14 Şubat Sevgililer Günü yoğunluğu yaşandı. 14 Şubat’ta dünya evine girmek isteyen 17 çift, nikah salonuna koştu. Evlenmek için nikah dairesine gelenleri ise Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç karşıladı. Başkan Kılıç’ın bu sürprizi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen çiftlerin mutlulukları ise gözlerinden okundu. Sevgililer Günü’nün anlamına yakışır bir güne şahitlik ettiklerini ifade eden Kılıç, çiftelere ömür boyu mutluluklar diledi. Kılıç, “Böylesi anlamlı bir günde, yüreğini sevgiye açan vatandaşlarımızın dünya evine girmelerine şahitlik ettiğim için mutluyum. Allah hepsinin bahtını açık etsin. Allah yüreklerinden sevgiyi, bedenlerinden sağlığı eksik etmesin” dedi. Kılıç’ın evlenen çiftlere bir de sürpriz hediyesi vardı.

Maltepe’ye Türkmenistanlı gelin

34 yaşındaki Maltepeli Ümit Özdemir ile 30 yaşındaki Türkmenistanlı Zohre Hojamkulyeva’nın nikahı ise güzel anlara sahne oldu. Birbirlerini çok sevdiklerini belirten çift, 14 Şubat’ta Başkan Ali Kılıç’ın elinden evlilik cüzdanlarını almaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Çiftin nikanıhı kıyan Kılıç da; “Türkmenistan ile Türkiye’nin ortak kültürünü, yaşam biçimini aile kurumunda buluşturmanız mutluluk verici. Dilerim her zaman mutlu olursunuz diye konuştu.Tarih : 14.02.2020


Photos of news