heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe Belediyesi'nde su alarmı!

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranının yüzde 20'ye düşmesi üzerine Maltepe Belediyesi, yeşil alanların sulanmasında kuyu suyu kullanımını yaygınlaştırdı.  İlçe genelindeki parkların tamamı nem oranının düşük olduğu sabah ve akşam saatlerinde sulanarak, su tasarrufu da sağlanıyor.  
 
300 BİN METREKARE SULANIYOR
 
Maltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul'daki susuzluk tehlikesi üzerine, ilçe genelinde bulunan park ve bahçelerin sulanmasında kuyu suyu kullanmaya başladı. Yeşil alanların korunması için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kıt su kaynaklarının daha verimli kullanılması için atık suların  kullanımına ilişkin çalışmalar da yürütüyor.
 
Park ve Bahçeler Müdürü Behçet Öz,  “Maltepe genelinde 162 tane parkımız var, bunlara yeşil alanlar da dâhil. Yaklaşık 300 bin metrekareye tekabül eden bu alanlarımızı, yaz aylarıyla birlikte sıcaklığın yüksek olmadığı sabah ve akşam saatlerinde suluyoruz. Sulama çalışmalarında kuyu sularından faydalanıyoruz. Aldığımız tedbirlerle, günlük 1800 tonu bulan su kullanımını da, 1500 tona düşürdük. Su israfının önlenmesi için tüm ekiplerimizi uyardık” dedi. (17.07.2014)

Tarih : 17.07.2014