heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Başkan Kılıç’tan Esenkent’e çifte müjde

Esenkent Tatlısu Camii ve Çeşmelerini Koruma ve Yaşatma Derneği’nde düzenlenen sabah kahvaltısına Kılıç’ın yanı sıra, Esenkent Mahallesi Muhtarı Sultan Şahin, Tatlısu Camii Derneği yönetimi, esnaf ve mahalleliler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda geçen kahvaltıda bir konuşma yapan Başkan Kılıç, “Bu toplantıyı düzenlediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Başta muhtarımız olmak üzere siz değerli mahallelilerimizle beraber yol aldık. Bu arada biliyorsunuz, Esenkent’in planları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geçti.  Eylül’den itibaren mahallelerimize gideceğiz. Yaklaşık 2 hafta sonra tüm ekibimle, Esenkent’te beraber olacağım” dedi.
 
“MAHALLE E-5'E BAĞLANACAK”
 
“Dayatan değil danışan belediyecilik anlayışıyla sizlerin altında imzası olmadığı bir şeye ben de imza atmam” diyerek sözlerine devam eden Kılıç, Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu mahallenin E-5 ile bağlantısını en kısa zamanda sağlayacaklarını da açıkladı. Kılıç, bu iki konunun çok önemli olduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Bir taziye ekibi oluşturduk. Cenaze evlerine destek veriyor, gidiyorlar konuşuyorlar, acılı ailelerin yanında oluyorlar. Bunun yanı sıra evlerde sağlık hizmetini başlattık. Evlerinden çıkamayan, bakıma muhtaç ve sağlığı elvermeyen bireylere kişisel bakım hizmeti sunuyoruz. Her mahallede iki kreş sözümüz vardı. Bunları gerçekleştiriyoruz. Mahalle konakları kuracağız. Burada belediye birimleri, muhtarlıklar, çeşitli sivil toplum örgütleri yer alacak.”
 
ÇOCUKLARDAN SEVGİ GÖSTERİSİ
 
Maltepe’nin 5 yıllık planlarını içeren toplantılar yapıldığını ve Maltepe’yi Maltepelilerle yöneteceklerini de vurgulayan Kılıç, toplantı sonunda mahalle esnafının sorunlarını da dinledi. Kılıç’tan sonra söz alan Esenkent Mahalle Muhtarı Sultan Şahin de Kılıç’a katılımlarından ötürü teşekkür ederek, “Esenkent ilk kez böylesi samimi bir havada sayın Başkanımızla bir araya geliyor. Esenkent’in sorunlarını kendilerine rapor halinde sunmuştum. Halkla iç içe olan ve samimi paylaşımlar yapan bir belediye başkanıdır kendisi” dedi. Cami önünde öğrenci ve çocuklarla bir araya gelen Başkan Kılıç’a çocuklar, sevgi gösterisinde bulundu. (22.08.2014)

Tarih : 22.08.2014