heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Başkan Kılıç, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan yemeğe, başta şehit aileleri ve gaziler olmak üzere; Maltepe Kaymakamı Mustafa Tapsız, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe İkmal Maliye Okulu Komutanı Tuğgeneral Orhan Çınar, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Hakan Torun, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, yerel yöneticiler, belediye başkan yardımcıları ve muhtarlar katıldı. Tapsız ve Kılıç’ın oturduğu masada, 2008 yılındaki Aktütün saldırısında şehit düşen Çağlar Mengü’nün ailesi de yer aldı.
 
TAPSIZ: ŞEHİTLİK EN YÜCE MAKAMDIR
 
İftar yemeği öncesi katılımcılara seslenen Maltepe Kaymakamı Mustafa Tapsız, şunları söyledi:

“Allah ayetinde der ki, ‘Allah'ın yolunda öldürülenleri, sakın ölüler sanmayın. Hayır, onlar canlıdırlar, Rab'lerinin katında rızıklandırılırlar’ Şehitlerimizi biz böyle görüyoruz. Şehitlik Türk milleti için makamların en yücesidir. Biz bu makama ulaşmak için çaba gösteririz. Biz askerlik makamına Peygamber ocağı demişiz. Ben de size bir şehit kardeşi olarak sesleniyorum. Bunun edebiyatını yapmak ayrı bir şey, içinde hissetmek ayrı bir şey. Vatan, millet, bayrak için bu millet uğruna canlarını veren şehitlerimizin, yaralanan yahut sakat kalan gazilerimizin kadrini devletimiz biliyor. Bayrak inmeyecek, ezan susmayacak diyen bir milletin fertleriyiz. Bugün burada sizlerle, üst düzey yerel yöneticiler, belediye başkanımız, komutanlarımız, basın mensuplarımız ve ailelerimiz var. Sizlerle bir araya geldik, mutluyuz. Hepinize şimdiden hayırlı bayramlar dilerim.” 
 
Maltepe Müftüsü Mürsel Öztürk’ün yemek duası sonrası ilahiler eşliğinde aileler hem acılarını yadetti, hem de sorunlarını dile getirme imkanı buldu. (16.07.2014)

Tarih : 16.07.2014