heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Başkan Kılıç esnafla kahvaltıda buluştu

Kahvaltıda, kentsel dönüşüm başta olmak üzere, sokak hayvanları, Maltepe Meydanı trafik düzenlemesi, uyuşturucu ve park sorunu, yeşil sahaların azlığı üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.
 
“KENTSEL DÖNÜŞÜM” ÇAĞRISI
 
Maltepelinin en önemli sıkıntılarının başında gelen kentsel dönüşüm konusunu ele alarak sözlerine başlayan Başkan Kılıç, “Ada bazlı bir sistem geliştiriyoruz. Buna göre birleştirilecek yerlerde, parklar ve diğer yaşam alanlarının oluşması sağlanacak. Ayrıca otoparkları artık zorunlu hale getiriyoruz. Böylece Maltepe ciddi bir araç yükünden de kurtulacak. Buradan vatandaşlarımıza şunu söylüyorum; çok fazla katlara imar izni vererek, vatandaşlarımızın maddi katkısı olmadan bir kentsel dönüşüm yapmak mümkün görünmüyor. Eğer bu anlamda da işi başka amaçlarla bir noktaya getirmeye çalışanlar insanlar varsa, onların da komşuları duyarlı ve namuslu davranarak, bilinçli bir şekilde bize bildirmeli” dedi.
 
Uyuşturucu sorunu hakkında da konuşan Kılıç, gençlerin bundan kurtulmasının yolunun öncelikle aileden geçtiğini belirterek, sporun her alanda geliştirilmesi sonucu bu gençlerimize yeni alanlar yaratılarak, sorunun üstesinden bir nebze gelineceğinin altını çizdi.
 
“MALTEPE BİRLİKTE DİZAYN EDELİM”
 
Kılıç, sözlerine Maltepe’nin ve Maltepelinin gönlündeki yerini anlatarak, şöyle devam etti: “Maltepe beklentilerimin çok üstüne bir ilçe. Görüştüğümüz her insanda, dokunduğumuz her vatandaşımızda genel anlamda bir katkı sunma isteği var. Ev kadınları dahi geliyor, sokak hayvanları için bir şeyler yapıyorlar. Sonra destek istiyorlar bizden. Bu oldukça güzel bir şey. Sizlere söz veriyorum, sayın Kadir Topbaş'la da konuştum, Maltepe Merkez Meydanı mutlaka geniş bir alan haline getirilip, trafik yer altına alınacak. Bu en büyük arzumuz. Biz 10 yıllık planlar, kalıcı çözümler oluşturmak istiyoruz. Maltepe’yi birlikte dizayn etmek istiyoruz. Maltepe’nin genç ve dinamik bir nüfusu var. Hangi partiye oy verirseniz verin, yerel siyaset demek uzlaşma kültürünü inşa etmek demektir. Biz farklı düşüncelerden insanları bir araya getirmek için elimizi taşın altına koymalıyız. Maltepe birlikte paylaştığımız zaman güzel.”
 
Maltepe Meydanı’nda trafiğin yer altına alınmasının önemli olduğunu belirten mahalle esnaflarından Zafer Yıldırım ise yeşil alanların çoğaltılması, minibüslere kamera sistemi kurulması, otoparkların yaygınlaştırılması, futbol sahaları yapılması konusunda Kılıç’tan bir an önce harekete geçilmesini istedi. (21.08.2014)

Tarih : 21.08.2014


Photos of news