heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

ALS hastalarına bir destek de Maltepe'den

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Ice Bucket Challenge-Bir Kova Buz" kampanyasına Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan da destek geldi.

Maltepe ilçesinin simgesi "Bakireler Tapınağı" önündeki bir banka, takım elbisesiyle oturan Başkan Kılıç, "Kampanyaya hem başından aşağıya bir kova buzlu su dökerek,  hem de bağışta bulunarak katkı verdiğini" söyledi. Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ve Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'e de meydan okudu.

Kılıç'ın meydan okumasının ardından başından aşağıya bir kova dolusu buzlu su döküldü. Başkan Kılıç, kampanyanın hedefine ulaşması için bağışta da bulunulması gerektiğini belirtti ve herkesi kampanyaya destek vermeye davet etti.  

DÜNYA ÇAPINDA BİR KAMPANYAYA DÖNÜŞTÜ

Bir sinir sistemi rahatsızlığı olan ve kasları felç ederek, kişiyi yatalak yapan  ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan, "Ice Bucket Challenge-Bir Kova Buz" kampanyası, dünya çapında büyük ilgi görüyor. Mark Zuckerberg'den Lady Gaga'ya Bil Gates'ten George Bush'a kadar çok sayıda isim buz kovası meydan okumasına dahil olup, maddi yardımda bulundu.  Türkiye'de de başta Arda Turan olmak üzere çok sayıda futbolcu ve spor adamıyla ünlü ünsüz birçok kişi kampanyaya katıldı.  Buzlu su dökülmesinin sebebi de, şok soğukla birlikte kişi bir anlık kısmi felç yaşamış gibi oluyor. Haliyle "Ice Bucket Challenge" kampanyasına katılıp, bir kova buzlu suyu başından aşağı boca edenler ALS hastaları ile bir anlık da olsa empati yapmış, onları anlamış oluyorlar. (23.08.2014)





 

Tarih : 23.08.2014