heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

250 kişilik ekip kar nöbetine başladı

İstanbul’da beklenen kar yağışına, aldığı önlemlerle hazırlık yapan Maltepe Belediyesi, karın ilk gününde 150 tonluk tuzlama yaparak, buzlanmayı önledi. Hava koşullarının olumsuz etkilerinin ilçede görülmemesi için 250 kişilik uzman ekip, 5 tuzlama aracı, 5 kar küreme aracı ve 4 kepçeyle hizmet veren Maltepe Belediyesi, gece boyunca kesintisiz kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Ambulans ve arama kurtarma araçlarının da hazır bulunduğu kar nöbetinde tüm ana cadde ve yollar açılarak, yolda kalan araç ve vatandaşlar kurtarıldı. Ayrıca ormanlık alanlar başta olmak üzere ilçe genelindeki sokak hayvanlarına 300 kilo mama dağıtıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM’un uyarılarını titizlikle takip ederek tüm önlemleri önceden aldıklarını ve karla mücadeleye hazırlıklı başladıklarını belirten Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepeli vatandaşlarımızın ve can dostlarımızın olumsuzluk yaşamaması için ekiplerimiz sürekli mücadele halinde. Gereken tüm önlemleri önceden aldık. Komşularımız da oluşturduğumuz Kriz Masası’nı 7 gün 24 saat arayarak talepte bulunabilirler” dedi.

Acil durumlar için hazır bulundurulan ambulans ve arama-kurtarma ekiplerinin de eşlik edeceği çalışmalarda Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü başta olmak üzere 12 müdürlük koordineli biçimde çalışma yürütecek. Ekipler 24 saat sokaklarda olacak. Kar yağışından olumsuz etkilenen vatandaşlar 0216 388 22 23 ve 0216 458 99 99 (dahili: 2009) numaralarını arayarak, oluşturulan kriz masasına anında ulaşabilecek.Tarih : 15.02.2021


Photos of news