heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Kamuoyuna açıklama

Daha temiz bir ilçe hedefiyle çalışmalarını sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, ilçe genelindeki tüm yer altı ve yer üstü çöp konteynerlerinin bakım ve onarımını periyodik olarak gerçekleştirmekte, atölyede bakımı tamamlanan konteynerler alındıkları noktalara tekrar geri bırakılmaktadır. 

Bu noktada ilçemiz Maltepe ile Sancaktepe ilçeleri, Kaşif Sokak, Mezarlık Yolu Caddesi, Samandıra Yolu Sokak ile müşterek sokak ve caddelerin kesiştiği bölgelerde sınır komşusudur. İlçemiz sınırlarında olan ve Sancaktepe Belediyesi’ne ait bazı konteynerler, bölgede yaşayan vatandaşlardan gelen bakım-onarım talepleri doğrultusunda belediyemizin diğer konteynerleri ile birlikte, bakım ve onarımı yapılmak üzere sehven alınmıştır. 

İşin yoğun ve bölgenin geniş olması nedeniyle, belediyemizin konteynerlerinin olduğu bölgeden alınan diğer konteynerler, belediyemizin atölyesinde bakım-onarımı yapıldıktan sonra aynı adreslere bırakılarak sorun çözülmüştür. Konuya ilişkin hatanın anlaşılması üzerine Sancaktepe Belediyesi’nden yetkililere de bilgi verilmiş ve karşılıklı yanlış anlaşılma giderilmiş olup, konunun bazı basın yayın organlarında yanlış ve eksik bilgilerle gündeme getirdiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.