heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe Münih fuar kardeşliği Ulusal Basın'da


Almanya'dan Maltepe'ye fuar alanı desteği geldi "Milliyet Gazetesi"

İstanbul Maltepe'de, uluslararası fuar ve kongre merkezi kurulması için çalışmalara başlandı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve danışman Münih eski Anakent Belediye Başkanı Christian Ude, Almanya'nın Münih şehrinde fuar görüşmeleri için ilk adımı attı. Ekonominin merkezi Kılıç, "Münih fuar yöneticilerinin oldukça uzun sayılacak fuar yönetimi deneyimi var. Ayrıca Çin ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkede fuar işletmeciliği yaparak uluslararası deneyim kazanmış ekipleri bulunuyor. Bu tecrübelerden Maltepe olarak yararlanmak istiyoruz. Maltepe'yi Anadolu yakasının parlayan yıldızı yapacağız" dedi. Ude, belediye başkanı olduğu dönemde Münih fuar yönetiminin başkanlığını yaptığını anımsattı. Christian Ude, kurulması planlanan fuar projesi ile Maltepe'nin ekonominin merkezi haline getirileceğini belirterek, fuarın kültürleri buluşturan bir özellik taşıyacağını kaydetti. Fuar Anadolu Yakası'nın çehresini değitirecek "Birgün Gazetesi"

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Danışmanı Münih eski Anakent Belediye Başkanı Christian Ude, Almanya'nın Münih kentinde Maltepe'de kurulması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi için ilk adımı attı.

Proje için Münih Uluslararası Fuan Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich ve Yönetim Kurulu üyesi Eugen Egetemmeier ile bir araya gelen Kılıç ve Ude görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini belirterek, görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Kılıç, "Münih fiıar yöneticilerinin tecrübesi çok fazla. Ayrıca Çin ve Flindistan gibi ülkelerde fuar işletmeciliği yaparak, uluslararası tecrübede kazanmış ekipleri var. Bu tecrübelerden Maltepe olarak yararlanmak istiyoruz. Birlikte çalışma kararı aldık, önümüzdeki ay yetkililerle İstanbul'da toplantı yapacağız. Fuar projesi Anadolu yakasının çehresini değiştirecek' dedi. Ude, Belediye Başkanı olduğu dönemlerde Münih Fuar yönetiminin başkanlığını yaptığını hatırlatarak, fuar projesinin hayata geçirilmesi için elinden geleni yapacağını belirtti. Maltepe fuar merkezi için ilk adım atıldı "Dünya Gazetesi"

10 BİN KİŞİYE İSTİHDAM
Maltepe Fuar Merkezi için ilk adım atıldı İstanbul'un Anadolu Yakası'nın ilk fuar ve kongre merkezi ile ilgili ilk adımlar atılmaya başlandı.

Maltepe Belediye Başkam Ali Kılıç, belediyenin fahri danışmanı Münih eski belediye Başkanı Christian Ude ve Münih Uluslararası Fuarı Yöne- tim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich bir araya gelerek, Maltepe'de yapüacak fuar için işbirliğini değerlendirdiler. Fuarın 100 dönümlük arazi üzerinde yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını söyleyen Küıç, "Münih fuar yöneticilerinin, oldukça uzun sayılacak fuar yönetimi tecrübesi var. Ayrıca Çin ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkede fuar işletmeciliği yaparak uluslararası tecrübede kazanmış ekipleri var. Maltepe olarak bu tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Maltepe'yi Anadolu yakasının parlayan yıldızı yapacağız. Fuar projesi Anadolu yakasının çehresini değiştirecek" dedi. Maltepe- Münih fuar hattı "Vatan Gazetesi"

Münih fuar hattı Maltepe'de yapılması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nin ilk adımı Münih'te atıldı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Münih eski belediye Başkanı Christian Ude ve Münih Uluslararası Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich bir araya gelerek, işbirliğini değerlendirdi. Maltepe-Münih fuar kardeşliği "Posta Gazetesi"
 
100 dönümlük alan üzerine yapılması planlanan merkezin çalışmalarına hız veren Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, Münih Uluslararası Fuar yöneticileriyle bir dizi görüşmelerde bulunarak, "Önümüzdeki ay fuar yetkilileri istanbul'a gelecek. Ticaret Odası, Sanayi Odası, siyasi partilerin temsilcileri ve işadamlarıyla biraraya gelerek fuar projemizi tartışacağız" diye konuştu. 
 
Maltepe Münih fuar Maltepe'de yapılması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nin ilk adımı Münih'te atıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediyenin fahri danışmanı Münih eski belediye Başkanı Christian Ude ve Münih Uluslararası Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich bir araya gelerek, Maltepe'de yapüacak fuar için işbirliğini değerlendirdiler. 


 
 
Münih'ten Maltepe'ye fuar yatırımı desteği "Sabah Avrupa Gazetesi"

İstanbul Maltepe'de yapılması planlanan Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nin ilk adımı Münih'te atıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediyenin fahri danışmanı eski Münih Belediye Başkanı Christian Ude ve Münih Uluslararası Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Dietrich bir araya gelerek, Maltepe'de yapılacak fuar için değerlendirdiler. Yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan ve yaklaşık 100 dönümlük alan üzerine yapılması planlanan fuar merkezinin Anadolu yakasının çehresini değiştireceğini söyleyen Kılıç, "Münih fuar yöneticilerinin, oldukça uzun sayılacak fuar yönetimi tecrübesi var" dedi.