heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Her yerde anılacak "Cumhuriyet Gazetesi"

22 yıl önce bombalı suikastle katledilen yazarımız Uğur Mumcu, katledişinin 22. yılında İstanbul'da düzenlenen bir dizi etkinlikle anılacak

İSTANBUL'da Maltepe Belediyesi, Uğur Mumcu ve basın şehitleri anısına fidanlık açacak. Maltepe Özgürlük Parkı'nda bugün saat 11.00'de açılışı gerçekleştirilecek fidanlıkta Hasan Fehmi Bey'den Hrant Dink'e, Abdi ipekçi'den Metin Göktepe'ye öldürülen tüm gazeteciler hayat bulacak. 
 
Cumhuriyet Kadınları Derneği Maltepe Şubesi de bugün 10.00-14.00 arasında Küçükyalı Kültür Merkezi Kubbealtı'da Mumcu anısına Dr. Canan Arıtman ve gazeteci yazar Mustafa Mutlu'nun katılacağı bir söyleşi düzenleyecek. 
Şişli Belediyesi ise bugün saat 18.00'de Halaskârgazi Caddesi'nde bulunan Uğur Mumcu anıtında tören düzenleyecek. Ekrem Ataer yönetimindeki Şişli Belediye Korosu'nun Mumcu için şarkılar seslendireceği törene, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın da katılacak. Anma töreninde Şişli Belediye Başkanı Hayri inönü bir konuşma yapacak. 
 
Kadıköy Belediyesi de Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini Anma Haftası kapsamında bugün saat 20.00'de Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde bir etkinlik düzenleyecek. Uğur Mumcu'nun çalışma arkadaşı ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Ahmet Tan "Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitleri Anma Gecesi"nde konuşmacı olarak yer alacak. 
 
Kartal Belediyesi'nin, Uğur Mumcu'yu ölüm yıldönümünde anmak ve anısını yaşatmak için 5 yıldır düzenlediği "Uğur Mumcu'yu Anma Koşusu" yarın saat 10.00'da gerçekleştirilecek. 
 
İZMİR'de Büyükşehir Belediyesi'nin Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) İzmir Şubesi'nin katkılarıyla düzenlediği "Demokrasi, Hukuk ve Sanat" adlı etkinlik, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) saat 20.00'de başlayacak. 
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun açılış konuşmasının ardından etkinlikte gazetemiz Ege Bölge Temsilcisi Serdar Kızık, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, AKUT Kurucu Genel Başkanı Nasuh Mahruki, Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Türkiye Merkezi Başkanı Üstün Akmen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, TOBAV İzmir Şube Başkanı Hale Gökalpsezer ve CHP İzmir Milletvekili, gazetemiz yazarı Mustafa Balbay konuşacak. 
 
UM:AG tarafından düzenlenen Gürsel Gökçe'nin "Sönmeyen Işık Uğur Mumcu" adlı sergisi de AASSM fuayesinde üç gün boyunca İzmirlilerle buluşacak. 
 
ADANA'da Atatürk Parkı önünde saat 11.OO'de toplanacak olan katılımcılar Atatürk Anıtı'na "Uğurlar Ölmez" yazılı çelenk bırakacak. Ardından "Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi" yazılı dövizle Uğur Mumcu Meydanı'na yürüyecek. 
MERSİN'de ADD, ÇYDD ve CHP Mersin İl Başkanlığı, Atatürk Parkı içindeki Mumcu anıtı önünde anma etkinliği gerçekleştirecek. 
 
BURSA'da Çağdaş Gazeteciler Derneği, saat 12.00'de Setbaşı'ndaki Mahfel önünden Atatürk Anıtı önüne bir yürüyüş düzenleyecek. 
 
Yalova ve Çorum'da da Mumcu için etkinlikler düzenlenecek. ***

Basın Şehitleri Fidanlığı açılıyor "Habertürk Gazetesi"
 
MALTEPE Belediyesi, 22. ölüm yıldönümünde Uğur Mumcu ve basın şehitlerinin anısını, açacağı fidanlıkla ölümsüzleştirecek. Maltepe Özgürlük Parkı'nda açılacak fidanlıkta Hasan Fehmi Bey'den Hrant Dink'e, Abdi İpekçi'den Metin Göktepe'ye öldürülen tüm gazeteciler hayat bulacak. Fidanlık bugün saat 11.00'de Bülbülderesi Parkı'nda (özgürlük Parkı) açılacak.