heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Başkan’ın Nazlı’sı "Milliyet Gazetesi"

Başkanın 'Nazlı'sı Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, bulduğu yavru kediyi belediye binası getirdi. Belediye çalışanlarının ilgi odağı haline gelen yavru kediye "Nazlı" adı verildi. Başkan Kılıç daha önce de 3 sokak köpeğini Arama-Kurtarma Müdürlüğü ekiplerine dahil etmişti.
Belediye Başkanı Ali Kılıçın sokakta bulduğu yavru kedi, belediye çalışanlarının gözdesi oldu. Nazlı, başkanın masasından inmiyor.
Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, yolda tek başına bulduğu yavru kediyi sahiplenerek belediye binasına getirdi. Başkan Kılıç, bundan sonra makam odasını Nazlı adını verdiği bu yavru kediyle paylaşacak. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yaklaşık 20 gün önce belediye binasına giderken yolda bulduğu yavru kediyi sahiplendi.
Bir anda belediye çalışanlarının ilgi odağı olan minik kedinin hikayesini Maltepe Belediye Başkanı Âli Kılıç şöyle anlattı:

'YOLDA BULDUM'

"Kurban Bayramı'ndan yaklaşık bir hafta önce belediye binasına giderken yolda yavru bir kedi görünce arabayı durdurdum. Kedi küçücük, zayıf ve çelimsizdi. Kediyi alarak belediyemizin Veteriner Müdürlüğü'ne götürdük. Burada aşıları ve bakımı yapıldıktan sonra belediyedeki arkadaşlarımıza da sorduk. Onlar da istekli olunca yavru kediyi sahiplendik. Çok çekingen olduğu için ona Nazlı adını koyduk, ilk başlarda kimseye sokulmuyor, kimseyi yanına yaklaştırmıyordu. Belediye binasındaki makamımın arka tarafında bulunan dinlenme odasını Nazlı'ya uygun bir hale getirdikten sonra buraya koyduk. İlk zamanlarda çok çekimser ve ürkek olan Nazlı şimdi kucaktan inmiyor. Canı sıkılınca katlarda, odalarda dolaşıyor. Benim masama çıkıp bilgisayarımın tuşlarıyla oynuyor. Burada herkes Nazlı'yı çok seviyor. Nazlı masamdayken çekildiğimiz fotoğrafı 2 Ekim'de sosyal medya hesabımdan paylaştık. 'Şero'ya kardeş gelmiş'. 'Trafoları koruyacak mı?' diye çok yorum aldık."
Daha önce hiç kedisi olmadığını söyleyen Belediye Başkanı Kılıç, "Köydeyken kedileri besliyordum ama hiç evcil kedim olmadı. Nazlı artık bizim çalışanımız. Onu kesinlikle bırakmayı düşünmüyoruz. Önemli olan sokak hayvanlarına karşı duyarlılığı artırmak" şeklinde konuştu.

KÖPEKLERİ DE İŞE ALMIŞLARDI

Maltepe Belediyesi daha önce de sokağa terk edilen 3 köpeği, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Arama Kurtarma Müdürlüğü arama kurtarma çalışmaları için eğitime almıştı. Köpeklerin eğitim çalışması sırasında eğitmenlerini dinlerken çekilen fotoğraf karesi, sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.