heforshe.org site linki
0216 458 99 00
EN
DE
Girişimcilik Mutfağı Site Linki
Atatürk İmzası
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Maltepe'de Kadın ve Aile

MALTEPE’DE KADIN VE AİLE
Kadına, aileye, engellilere ve yaşlılara yönelik hizmetler üreten Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü; Kadın, Aile ve Engelli Danışma Merkezi, Kadın Konuk Evi, Engelli İyileştirme ve Hizmet Merkezi ve Yaşlı Sosyal  Yaşam Merkezi açarak ilçede pek çok insana destek oldu.

ADRES: Küçükyalı Mahallesi Bağdat Caddesi No:130 (Küçükyalı Zabıta Birimi)

TEL: 0216 458 99 99 Dahili: (2088)

Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak açılan Kadın Danışma Merkezi, Maltepe Belediyesi sınırları içerisinde 7 gün 24 saat danışmanlık hizmeti veriyor. Toplum içerisinde kadının önemi, kadının sorunlarla başa çıkabilmesi ve sorunların farkında olabilmesini sağlayan merkezde, özellikle, taciz, tecavüz, şiddet mağduru kadınlara psikolog, sosyolog ve avukat desteği; çocuğu olan kadınlara pedagog desteği ve engelli kadınlara psikolojik danışmanlık hizmeti de sunuluyor.

“Hoş geldin Bebek Maltepe Seninle Güzelleşecek” sloganıyla Maltepe Belediyesi bünyesinde başlatılan projeyle, ilçe sınırları içerisinde yeni doğum yapan ailelere hediye paketi gönderiliyor. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Hoş geldin bebek, Maltepe seninle güzelleşecek” projesiyle, yeni doğan bebekler ve ailelerine el uzatılarak, onların sevincine ortak olunuyor. 

Süreyyapaşa Vakfı Cam Atölyesi 180 metrekarelik alanda kuruldu. Yerel yönetimler düzeyinde Anadolu Yakası’nda bir ilk olarak nitelendirilen atölyede, üretim gücü tamamen ağırlıklı ev kadınları olmak üzere kadınlardan oluşuyor. 4 makine ile üretim yapılan olan atölyede haftada 6 gün çalışma yapılıyor.

Adres: Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi No: 276

Telefon: 0 216 383 84 44

Zümrütevler Mahallesi’nde Emek Caddesi’nde bulunan MATAŞ Halı  ve Tekstil Atölyesi, 200 metrekarelik kapalı alanda hizmete açıldı. Kadınların sosyal yaşama ve iş yaşamına daha fazla katılımının sağlanması amacıyla açılan bu atölyelerde üretilen ürünleri satarak gelir elde ediyorlar.  Atölyede 2 ustayla üretim yapacak halı atölyesi ve 7 adet makinayla 1 ustabaşının yönetiminde üretim yapacak tekstil atölyesi bulunuyor.
 

Kadın Girişimcilik Mutfağı

Maltepe Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) işbirliğiyle Altıntepe’de belediyeye ait bir alanda kurulan birim 2 sınıf, 1 büyük mutfak, 1 restoran ve idari birimlerden oluşuyor. Burada kadınların sosyal hayata katılması ve istihdamının arttırılması hedefleniyor.
Photos